TOEIC

TOEIC 
 
ARDEMSOFT, Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavı TOEIC testini ve diğer TOEIC ürünlerini hizmetinize sunmaktan mutluluk duymaktadır. TOEIC sınavına Doğu ve  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yalnızca ARDEMSOFT Eğitim Merkezinde  girebilirsiniz.
 
TOEIC sınavı, TOEFL´ı da hazırlayan saygın Amerikan firması ETS’nin İş İngilizcesi için geliştirdiği sınavdır. Her yıl 60’dan fazla ülkede, 5 milyon kişi ve binlerce uluslararası kurum tarafından kullanılmaktadır. Türkiye´de bir çok saygın firma iş başvurularında ve personellerinin seviyelerini belirlemek için bu hizmetten yararlanmaktadır.
 
Eğitim Merkezimizden, TOEIC sınavının yanı sıra başlangıç seviyesinde bulunan kişiler için olan TOEIC Bridge sınavı, İş Fransızcası seviye tespiti için olan TFI sınavı, TOEIC sınavına hazırlanmak için lazım olabilecek bazı ürünler ve Dünya’nın değişik ülkelerinden alınmış bazı TOEIC uygulamaları hakkında bilgiler alabilirsiniz.
 
TOEIC puanlarının ne ifade ettiğini merak ediyorsanız Seviye Cetveli’ne tıklayınız. Daha detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızı kullanarak bizimle haberleşebilirsiniz.
 


TOEIC sınavı ile ilgili bilinmesi gerekenler..

 

TOEIC sınavı anadili İngilizce olmayan kişilerin, iş dünyasında İngilizce yeterliliklerini ölçmek üzere 25 yılı aşkın bir süredir, tüm dünyada kurumlarca, şirketlerce ve devlet dairelerince kullanılan bir sınavdır. Yılda 4.5 milyondan fazla kişi bu sınavı almaktadır.
Ardemsoft Eğitim Merkezi Gaziantep´te TOEIC sınavını veren tek "Sınav Merkezi"dir.
 
TOEIC SINAVI HAKKINDA MERAK EDİLENLER
 
TOEIC SINAVI HAKKINDA

TOEIC sınavı ETS’nin iş ingilizcesi için geliştirdiği bir sınavdır.
 
TOEIC sınavı kaç saattir?
TOEIC sınavı 45 dakika dinleme, 75 dakika okuma bölümü olmak üzere iki saattir. Sınav başlamadan önce yetkili kişinin yaptığı açıklamaları ve cevap anahtarı doldurma sürelerini de eklersek iki saat on beş dakikayı bulabilir. 
 
Sınav hangi bölümlerden oluşur?
100 soru dinleme, 100 soru okuma olmak üzere iki ana bölümden oluşur.(Ayrıntılı bilgi için STE’ nin sitesini inceleyebilirsiniz)
 
TOEIC SINAV ÖNCESİ 
 
TOEIC sınavına Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde hangi merkezlerde girilebilir?
Güneydoğuanadolu bölgesinde tek yetkili eğitim merkezi olan Ardemsoft Eğitim Merkezi´nde sınav verilmektedir. 
 
Sınav hangi tarihlerde yapılır?
TOEIC sınavı farklı şehirlerde farklı tarihlerde yapılabilir. Her kurum kendi sınav tarihlerini belirler. Ardemsoft Eğitim Merkezi genellikle Cumartesi günleri saat 10:00´da sınav açmaktadır. Resmi tatillerde ya da özel durumlarda sınav açmama, sınavı erteleme haklarına sahiptir. 
 
TOEIC sınavına kayıt nasıl yaptırılır?
Ardemsoft’u arayarak yer ayırtabilirsiniz. Kontenjan sınırlı olduğu için ve listeler STE’ ye ortalama bir hafta önceden yollandığı için sınavdan bir hafta önce randevu almanız gerekmektedir. 
 
Sınava yer ayırttıktan sonra kayıt yaptırılan tarih değiştirilebilir mi?
Evet değiştirilebilir fakat sınav tarihinden en az 15 gün önce kurumumuzu aramanız gerekmektedir. Yetkili personel kontenjanı henüz dolmamış tarihlere sizi yönlendirecektir. Eğer adınızın bulunduğu listeler STE’ ye yollanmış ise sadece bir sonraki aya erteleme yapabilirsiniz. 
 
TOEIC sınavına aynı ay içerisinde birkaç kez girilebilir mi?
En son girmiş olduğunuz sınav tarihinizin üzerinden tam olarak 31 tam gün geçmiş olması gerekir, aksi takdirde puanınız geçersiz olur. 
 
TOEIC sınav ücreti nasıl ödenir?
Randevu aldığınız tarihten ortalama 10 – 15 gün önce mail adresinize STE’ den ödeme ile ilgili bilgi mesajı gönderilir. Ödeme bilgilerinin tamamı bu mailde yer alır. Ödeme İstanbul Standart Test Eğitim Merkezi’ne yapılır. Dekont da aynı merkeze faksla gönderilir. Eğer sınavdan beş gün önce hala mail elinize ulaşmadıysa, mutlaka merkezimize bildirin.
 
TOEIC SINAV GÜNÜ 
 
TOEIC sınavına girerken hangi evraklar yanınızda olmalıdır?
TOEIC sınavına girdiğiniz gün yanınızda mutlaka nüfus cüzdanı ve nüfus cüzdanı fotokopisini bulundurmanız şarttır. Ayrıca kurşun kalem ve silgi getirmeniz gerekmektedir. 
 
Sınav günü saat kaçta sınav merkezinde olmak gerekmektedir?
Sınav saatinden 20 dakika önce sınav merkezinde olmak yeterlidir. 
 
Sınava geç kalındığı takdirde sınava girilebilir mi?
Sınav başladıktan sonra hiçbir şekilde sınava girilemez.Ancak STE ile görüşerek yeni bir tarih tespit edebilir ve sınava girebilirsiniz. 
 
Sınav esnasında not alınabilir mi?
TOEIC sınavında herhangi bir kağıda not almak ya da sınav kitapçığına işaretleme yapmak kesinlikle yasaktır. Cevap anahtarına işaretleme yapmak için ekstra süre verilmez. Sınava girenlerin masasında kalem ve silgiden başka hiçbir şey bulunamaz. 
 
TOEIC sınavında ara verilir mi?
Sınav süresince ara verilmez. Çok acil bir durumda dışarı çıkan olursa o kişiye kaybettiği süre için ekstra zaman tanınmaz.
 
TOEIC SINAV SONRASI 
 
TOEIC sınav sonuçları kaç gün içerisinde açıklanır?
Resmi olarak on gün içerisinde açıklanır. 
 
Sınav sonuçları katılımcılara nasıl ulaşır?
Sınav sonuçları Ardemsoft’a kapalı zarfta kişiye özel olarak gelir. Sınava giren kişi sonucunu merkezimizden alabilir. Gelen zarflar kişiye özel olduğu için başkası tarafından açılamaz. Bu nedenle , merkezimize telefon edilerek kesinlikle sınav sonucunu öğrenilemez. Eğer sınava giren kişi, sonucunu mesai saatleri içerisinde gelip alamıyorsa daha önceden ismini bildirdiği kişi merkezimizden sonucu alabilir.